Czy remont łazienki musi zawsze wiązać się z wymianą glazury?

Układanie glazury nie należy do czynności przyjemnych podczas remontu łazienki, nie jest to też tanie rozwiązanie, tak więc czy możemy przeprowadzić remont łazienki bez tego?

Oczywiście, że możemy! Nie każdy remont musi oznaczać wymianę glazury, a i tak możemy bez tego posiadać nowoczesną łazienkę, na miarę XXI wieku wpisującą się we wszystkie nowe standardy!

Dzisiaj podpowiemy jak przeprowadzić remont łazienki, z małym budżetem, dzieli Cię od tego tylko kilka kroków! Zainteresowany? Zatem kontynuuj czytanie!

Pierwszą ważną kwestią jest ustalenie w jakim stylu będziemy projektować łazienkę, czy będzie to styl nowoczesny, skandynawski, angielski, a może minimalistyczny, lub też jakiś inny…

 

W łazience jest wiele rzeczy, które można wymienić by wyglądała nowocześnie. Na przykład możemy kupić dywanik prysznicowy, który nie tylko zapewni nam bezpieczeństwo podczas kąpieli, ale będzie po prostu również elementem ozdobnym. Warto dokupić do wanny również zasłonkę prysznicową, zapewni to nie tylko element dekoracyjny, ale także dzięki temu woda z prysznica nie będzie zalegała na podłodze, a po prostu będzie osadzać się na zasłonce i spływać do wanny.

Stare szafki można przemalować na nowy kolor, oczywiście dopasowany do koloru ścian, które również możemy przemalować. Uchwyty w szafkach – możemy się ich pozbyć, jest to stosowane w stylu minimalistycznym.

Zamiast wanny, można kupić kabinę prysznicową, co też zapewni więcej przestrzeni w łazience, a kabina walk-in będzie najtańszą wersją – składa się z 3 paneli szklanych zamontowanych do podłogi oraz przykręconych do ścian. Przez swoja przeźroczystość nadaje wrażenie powiększenia się przestrzeni w łazience.

Warto też zastosować takie rozwiązania jak mydelniczka z magnesem (tak takie coś naprawdę istnieje, mydło po prostu wisi w powietrzu), a także w specjalny uchwyt na suszarkę do włosów, dzięki temu możemy ją mieć pod ręką przy lusterku!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *