Układanie glazury – 5 najczęściej popełnianych błędów

Każdego dnia w Polsce, jak również i w samej Warszawie, ktoś podejmuje się układanie glazury. Wiele osób decyduje się na układanie glazury samemu ze względu na to, że potrzebują zejść z kosztów podczas remontu i najzwyczajniej w świecie nie mają budżetu na wynajęcie profesjonalnej firmy remontowej…

My wyłapaliśmy wszystkie najczęstsze błędy podczas oglądania wielu pomieszczeń, gdy je aranżowaliśmy i tak oto zrobiliśmy listę 6 najczęstszych błędów, jakie popełniają osoby…

Mamy nadzieję, że dzięki nam układanie glazury Warszawa, będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, niż mogłoby to się wydawać.

Niewłaściwe przygotowanie podłoża

Mogłoby się wydawać, że to dość oczywiste zadanie, jednak nie we wszystkich przypadkach! Zanim położymy nową glazurę, podłoże należy bardzo staranie wyczyścić i wyrównać! Przede wszystkim z kurzu, który może spowodować, że płytki nie będą miały tej przyczepności do podłoża, jaką powinny mieć! W tym przypadku najlepiej użyć odkurzacza. Poza tym podłoże to trzeba oczyścić z wapna, tłuszczu, a także z pozostałości po starym kleju!

Źle przygotowana zaprawa klejowa

Na każdej etykiecie zaprawy klejowej znajdziemy etykietę, tam też podane są wszystkie szczegółowe informacje jak takiej zaprawy klejowej używać. Są tam również podane proporcje zaprawy – wody i suchej mieszanki. Zbyt duża ilość wody powoduje, że zaprawa klejowa ma niewłaściwe właściwości – co przekłada się na dłuższy czas wiązania zaprawy, a także zmniejsza przyczepność.

Nie oszczędzaj na zaprawie klejowej

Zdarzają się i tacy glazurnicy amatorzy, którzy oszczędzają nawet na ilości zaprawy klejowej. Na czym jak na czym, ale na zaprawie klejowej oszczędzać nie powinniśmy. Przyniesie to koniec końców przeciwny efekt do tego jaki chcieliśmy osiągnąć i konieczne będzie zrywanie glazury i kładzenie nowej, co tylko wygeneruje dodatkowe koszta.

Zaprawę klejową powinniśmy co ważne, położyć nie tylko na spód płytki, ale drugą jej warstwą posmarować podłoże, do którego tą płytkę będziemy kleić, pozwoli to lepiej związać płytkę z podłożem!

Niewłaściwe rozplanowanie płytek

Zanim udamy się do sklepu, a tym bardziej zanim zaczniemy kłaść płytki na podłodze, warto nawet dwa razy pomierzyć wszystko czy się na pewno zgadza. Z naszej strony możemy polecić tani i prosty sposób, by sprawdzić czy wszystko się zgadza. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka tekturek, przyciąć je do rozmiarów kładzionych płytek, rozłożyć je na całej długości i szerokości ( jeden rząd długości, jeden szerokości) i tak oto wyliczyć ile faktycznie nam tego potrzeba!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *